Povrchy vnitřních dveří Solodoor

Povrch dveří fólie patří mezi nejpoužívanější povrchy na interiérových dveřích. Jde v podstatě o papír, který je impregnován a nanesen na HDF desku. Tento povrch je vhodný na méně až středně používané interiérové dveře. Je méně odolný proti mechanickému poškození a otěru.

Povrch dveří CPL(laminát) a Solo 3D - Continously Pressed Laminates, ve volném překladu kontinuelně lisovaný laminát. CPL lamát má několik vrstev papíru napuštěného vytvrditelnou pryskyřicí, při výrobě tyto materiály prochází vyhřívaným lisem. Povrch CPL může být strukturovaný, mezi nejznámější patří dezén póru a perličky, nově se také používají strukturované povrchy, u dveří Solodoor označené Solo 3D. CPL fólie mají běžně tlouštku 0,2mm. Tento materiál je tedy výrazně odolnější proti mechanickému poškození a otěru než impregnovaná fólie.

Povrch dveří HPL - High Definition Fiberboard ve volném překladu vysokotlaký laminát. Na rozdíl od běžného laminátu se vyrábí odděleně, až samostatně zpracovaná a důkladně slisovaná vrstva se lepí na základní desku HDF. Jedná se tvdší a silnější povrch než klasický laminát, HPL známe např.jako povrch kuchyňských desek.

Povrch dveří dýha  je tenký plát masivního dřeva, který se vyrábí v různých tloušťkách (např. 0,6 mm, 1,5 mm, 2 mm) a lepí se na nosný materiál, v případě výroby dveří je to MDF nebo HDF deska. Tím vznikají ploché dýhované desky, které jsou základním materiálem pro výrobu dýhovaných dveří. Každá dřevina je charakteristická svojí barvou a kresbou. Kresbu určuje průběh vláken v listu dýhy. Vlákna mohou vytvářet rovnoletou kresbu nebo prokreslený fládr. Tyto vlastnosti se projeví v hotovém výrobku a tvoří individuální a neopakovatelný objekt.

Povrch dveří lakovaných tvoří vodou ředitelná barva nanášená v několika vrstvách v závislosti na zvoleném odstínu. Vybírat lze takřka z celé stupnice barev RAL.


Rychlý kontakt

  Tel. pro tech. info - 603 226 298

      E-mail - prodej@dvere4u.cz

Oblá hrana dveří

    

Doprava zdarma

Doprava zdarma u objednávek dveří a zárubní v celkové hodnotě nad 18000,- Kč

Katalog Solodoor 2019