Dveře Solodoor

Vnitřní dveře:

Rám dveří je vyroben z masivního dřeva(u některých modelových řad z MDF), výplň tvoří v základní provedení papírová voština. Standartně se dodávají 3 závěsy a zadlabávací zámek s dózickým klíčem. Zasklívací a kazetetové lišty jsou vyrobeny z masivu nebo MDF a potažené fólií ve stejném dekoru jako povrch dveří, řada Solo má zasklívací lišty masivní fréfované mořené do odstínu povrchu dveří.

Rozměry dveřních křídel jsou dle normy ČSN, lze je tedy osadit do běžných ocelových zárubní používaných v ČR, nebo do obložkové zárubně. Při objednávce dveří je důležité znát přesně rozměry. Dveře lze měřit ve falci(polodrážce), tj. užší rozměr, nebo maximální šířku dveří. Příklad: standardní dveře 80/197cm mají ve falci 82cm, širší rozměr 85cm, na výšku je rozměr ve falci 197 cm, větší rozměr je 198,5 cm. Průchod dveřmi je 80cm široký a 197 cm vysoký. Při měření dveří je nutné se ujistit, zda dveří mají stejný rozměr po celé šířce i délce dveří, vlastní falc musí mít rozměr 1,5cm na šířku dveří 2,5cm na hloubku dveří.

Zkrácení vnitřních dveří je možné bez problémů provésst do 2cm vhodnou pilou.

 

Obložkové zárubně:

Zárubně jsou vyrobeny z dřevotřískového nebo MDF materiálu opatřeného požadovanou povrchovou úpravou. Obložková zárubeň se skládá z ostění vyrobeného na míru podle tlošťky zdi a záklopy. Obsahuje celoobvodové těsnění, závěsy a protiplech.

Při objednávání obložkových zárubní se musíme především soustředit na rozměry stavebního otvoru. Stavební otvor měříme, až když jsou dokončeny zdi včetně obkladů a až když jsou hotové podlahy. Šířku a výšku standardních stavebních otvorů naleznete v sekci stavební otvory a rozměry dveří. Standardně platí, že na každou stranu jmenovitého rozměru dveří připočteme 5cm. Pro obložkovou zárubeň na dveře 80/197 cm je šířka stavebního otvoru 90 cm a výška 202 cm. Pokud stavební otvor nemá požadovaný rozměr, jsou dvě možnosti. Stavební otvor upravit na požadovaný rozměr nebo si objednat atypickou obložkovou zárubeň a atypické dveře. Je jednodušší, pokud lze stavební otvor upravit, protože druhá varianta nese sebou příplatky za atyp u dveří 40%, u obložkových zárubní 20%. Pokud jsou jakékoliv pochybnosti při měření dveří a obložkových zárubní, doporučujeme obrátit se na odbornou firmu. 

Profil standartní obložkové zárubeně

OZ 

Profil obložkové zárubně s oblou hranou 

oblá hrana 

 


Rychlý kontakt

  Tel. pro tech. info - 603 226 298

      E-mail - prodej@dvere4u.cz

Oblá hrana dveří

    

Doprava zdarma

Doprava zdarma u objednávek dveří a zárubní v celkové hodnotě nad 18000,- Kč

Katalog Solodoor 2019